Metoda Racoon

expand_more

Metoda Racoon

Proces przedłużania Metodą Racoon polega na łączeniu włosów hipoalergicznym klejem o unikalnym składzie, rozgrzewanym w aplikatorze. Połączenie związków polimerów z wyciągiem ze skórki pomarańczowej i nasion sosny zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy odpornością, wytrzymałością i łatwością usuwania włosów. Niska temperatura kleju zapewnia całkowite bezpieczeństwo włosom naturalnym. Klej nakładany jest z aplikatora bezpośrednio na pasemko. Dzięki temu w trakcie formowania łączenia osiąga on bezpieczną dla włosów klientki temperaturę. Łączenia umieszczane są w odległości około jednego centymetra od skóry głowy. Dzięki użyciu silikonowej gumki klej swobodnie przenika pomiędzy włosami. Następnie stylista formuje łączenie przypominające swoim kształtem ziarnko ryżu. Proces ten powtarzany jest aż do uzupełnienia całej sekcji łączeniami umieszczanymi bardzo blisko siebie. Mały rozmiar łączenia oraz jego neutralny kolor sprawiają, że przedłużenie włosów metodą Racoon wygląda bardzo naturalnie. Łączenia pozostają trwałe około 4-ech miesięcy. Po tym czasie jeżeli doczepiane włosy są w dobrej kondycji można założyć je ponownie.

Do usługi zagęszczania / przedłużania metodą Racoon wykorzystujemy wyłącznie wlosy słowiańskie (miękkie i delikatne, lekkie, podatne na układanie i zabiegi stylizacyjne o długiej żywotności). Można je dowolnie farbować, zniosą nawet rozjaśnianie i trwałą ondulację. Włosy słowiańskie to tzw. włosy dziewicze: zwykle nie farbowane i nie poddawane działaniu kwasów, o łusce ułożonej w jednym kierunku, co zapobiega plątaniu i kołtunieniu się doczepionych pasm.


Uwaga
Przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której oceniana jest kondycja włosów, stopień uwrażliwienia, struktura, długość, kolor, a następnie ustalane są oczekiwania klienta.